SSL Sertifikanızı Yenileyin

Sertifikanızın süresi sona ermek üzereyse bir teknik sorun yaşanmadan önce sertifikanızı yenileyin.

SSL Yenileme teknik olarak yeni bir ssl satın alma ile aynıdır. Yani SSL sertifikanızın kullanım süresi sonunda yenileme işlemi için yeni bir ssl sertifikası satın almalısınız. SSL satın aldıktan sonra Net Online panelinizden sertifikanızı oluşturarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. SSL yenileme ile ilgili müşterilerimizin en fazla sorduğu soruları aşağıda görebilirsiniz.

SSL yenileme ve ssl satın alma işleminden sonra talebiniz halinde ssl sertifikası kurulumu ssl uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. SSL Yenileme ve satın alma hakkında sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bilgilendirme: Diğer SSL sağlayıcılarında bulunan SSL sertifikası hizmetleriniz için ssl yenileme işlemini Net Online'ten yapabilirsiniz.

SSL Yenileme web sitenizde güvenli iletişimin devam etmesi için ssl sertifikasının kullanım süresinin uzatılması işlemidir.

SSL sertifikası yenilenmezse kullanım süresi sonunda geçersiz olur ve web sitenize erişim problemleri yaşanabilir. Bir çok web sitesi sahibi ssl sertifikası süresini takip etmediğinden ssl sertifikasının kullanım süresi doluyor ve bunun sonucunda ziyaretçiler web sitesine erişim problemleri yaşıyorlar. Net Online olarak tüm müşterilerimize ssl sertifikası bitiminden önce hatırlatmalar yaparak kazara sertifika yenilememe işleminden doğacak sorunların önüne geçmeye çalışıyoruz.

SSL yenileme için yeni bir ssl sertifikası satın almalısınız. Eğer satın aldığınız SSL sertifikası belge gerektiriyor ise belgeleri de tarafımıza iletmeniz gerekir. Alan adı doğrulamalı standart bir ssl sertifikası ise sadece yeni ssl satın almanız yeterlidir.

SSL sertifikası satın almak için SSL sayfasını ziyaret edebilirsiniz. SSL sertifikası satın aldıktan sonra CSR kodunuz ile ssl sertifikanızı anında oluşturabilirsiniz.

SSL sertifikası yenilemek için ssl satın aldıysanız, web sitenizin yayınlandığı sunucu üzerinden bir sertifika talep kodu (CSR) oluşturmalısınız ve bu kodu Net Online paneliniz üzerinden sertifikanızı oluşturma esnasında ilgili alana girmelisiniz. Sonrasında alan adı doğrulaması için seçtiğiniz e-posta adresine gelen onay linkine tıklayarak ssl sertifikası oluşturma işlemini tamamlamalısınız. Son işlem olarak ise yeni sertifikanızı web sitenize yüklemelisiniz.