Rapid SSL Sertifikaları

Rapid SSL'i kişisel siteler, portallar ve üst düzey prestij gerektirmeyen diğer web tabanlı uygulamalar için tercih edebilirsiniz.

Sertifika Otoritesi
Doğrulama Yöntemi
Sertifika Türü
  • Daha Fazla Seçenek..
SSL Sertifikası
SSL Validasyon
Fiyat
Rapid SSL RapidSSL Standart
Sadece 1 Domain İçin Güvenlik Sağlar
Belgesiz, Anında Aktivasyon
Domain Doğrulama (DV)
Rapid SSL RapidSSL WildcardSSL
Alan adı ve tüm alt alan adlarında güvenlik sağlar
Belgesiz, Anında Aktivasyon
Domain Doğrulama (DV)

Rapid SSL sertifikaları

Rapid SSL sertifikaları, Symantec güvencesiyle uygun fiyatlı ve belgesiz olarak sağlanmaktadır. RapidSSL başta kişisel siteler, portallar ve üst düzey prestij gerektirmeyen diğer web tabanlı uygulamalarda tercih edilmektedir. Sertifika talep edilen alan adının doğrulanmasının ardından anında oluşturulan ssl sertifikasını panelinizden indirilebilirsiniz. RapidSSL güvenlik sertifikaları ile birlikte statik site mührü ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

RapidSSL 2010 yılından bu yana düşük maliyetli SSL pazarının liderleri arasında bulunan GeoTrust Inc. güvencesiyle sağlanmaktadır. Bir VeriSign markası olan GeoTrust, VeriSign'ın 2010 yılında tüm güvenlik birimini Symantec'e devretmesiyle tüm operasyonel faaliyetlerini Symantec çatısı altında sürdürmektedir. Symantec ise sektörün en büyük pazar payına sahip olan güvenlik firması olarak, devlet kurumları ve özel sektörün önde gelen kuruluşları tarafından tercih edilen, önemli projelerin üst seviye güvenlik ve prestij ihtiyacını karşılayan bir kurumdur. RapidSSL, Symantec'e ait düşük maliyetli ve belgesiz olarak sağlanan bir ssl markasıdır.

Yeni e-ticaret kanunu gereği, e-ticaret siteleri, müşterilerin güvenliğinden ve gizliliğinden sorumludur. Bu noktada RapidSSL verilerin kriptolanarak gönderilmesi ile müşterilerinizin güvenlik ve gizliliğini garanti altına alır. Ancak SSL maliyetlerinin düşmesiyle yaygınlaşan SSL kullanımı özellikle kişisel bilgiler, kredi kartı bilgileri gibi hassas veri girişlerinin olduğu e-ticaret sitelerinde müşterilerin güvenini kazanmak için yeterli olmamakta, müşteriler siparişi yarıda bırakarak siteyi terk etmektedir. Bu yüzden e-ticaret sitelerinde üst düzey güvenlik ve prestij için EV SSL kullanılmasını tavsiye ediyoruz. EV SSL sertifikası kullanılan e-ticaret sitelerinin dönüşümlerini %500'e kadar artırdığı bilinmektedir. Ayrıca bankalar eticaret sitelerinde sanal pos tahsisi için minimum Quick SSL Premium kullanılmasını talep etmektedir.

Sanal pazar projeleri için mümkün olduğunca güvenilirlik ve prestij sağlamanız gerekmektedir. RapidSSL resmi evrak gerekmeksizin tahsis edildiğinden, sanal pazarınızda mağaza açmak isteyen müşterilerinizin sitenize çekimser yaklaşması kaçınılmazdır. Bu güvensizliği aşmanın en kolay ve etkili yolu ise EV SSL sertifikasıdır.

Google 2015'in ikinci çeyreğinde yaptığı algoritma güncellemesiyle ssl sertifikası kullanan web sitelerinin arama sonuçlarında öncelikli olarak listeleneceğini duyurdu. Bu noktada Google Chrome, Mozilla Firefox, Yandex, Internet Explorer başta olmak üzere diğer web tarayıcıları tarafından da tanınan tüm ssl sertifikaları Google Seo için uygundur. RapidSSL minimum %99 tarayıcı uyumluluğuna sahiptir, daha üst düzey güvenlik ürünleri ise mobil & desktop cihazlar ve tarayıcılarla %100 uyumludur. Sonuç olarak Google Seo için RapidSSL kullanabilirsiniz.

RapidSSL'i ücretsiz olarak 1 ay boyunca kullanabilirsiniz. Kullanım süresi sonunda sertifika geçerliliğini yitirerek sitenize erişim sorunları yaşayabilirsiniz. Bu yüzden sertifikanız sona ermeden önce yeni bir SSL sertifikası satın almanızı önemle rica ederiz.