Kod İmzalama Sertifikası

En İyi Kod İmzalama Sertifikaları

Sertifika Otoritesi
Doğrulama Yöntemi
Sertifika Türü
SSL Sertifikası
SSL Validasyon
Fiyat
Comodo SSL Comodo Kod İmzalama Sertifikası
Yazılımınızın orjinalliğini koruyun!
Resmi belge gerektirir.
Organizasyon (OV)
Symantec SSL Symantec Kod İmzalama Sertifikası
Yazılımınızın orjinalliğini koruyun!
Resmi belge gerektirir.
Organizasyon (OV)

Kod imzalama sertifikası nedir?

Kod İmzalama Sertifikası, yazılımınızın orjinalliğini ve bütünlüğünü korumak üzere tasarlanmıştır. Dünyanın önde gelen güvenlik otoritelerince imzalanmış olan yazılımlar, imzasız yazılımlara göre çok daha fazla kullanılıyor ve tavsiye ediliyor.

Kod İmzalama Sertifikası neden önemlidir?

Yazılımlar bilgisayarlarda, telefonlarda, tabletlerde ve daha bir çok cihazda karşımıza çıkıyor.

Dijital çağda son 20 yıldır yaşanan gelişmeler sayesinde kodlama dilleri geliştirilmiş ve daha işlevsel kodlama dilleri üretilmiştir. Buna paralel olarak milyonlarca program geliştirilerek internet ortamında dağıtılmaya başlanmıştır. Peki geliştirilen bütün programlar yararlı mı? Yoksa birileri kişisel bilgilerimizi ve bilgisayarımızı ele geçirmek için gece gündüz çalışmalar mı yapıyor?

Elbette herkes masum değil ve kötü niyetli kişiler kişisel bilgilerimizi ve bilgisayarlarımızı ele geçirip bizi bir suça alet etmek ya da üzerimizden çıkar sağlamak istiyorlar. Bu kötü niyetli kişiler kurbanlarına ulaşmak için casus yazılımlar geliştiriyorlar ve imzasız programlar üzerinde değişiklikler yaparak olabildiğince fazla kişiye ulaşabiliyorlar.

Uzun süren ar-ge çalışmaları sonunda ürettiğiniz programınızı kod imzalama sertifikası ile koruyarak bütünlüğünü ve orjinalliğini koruyabilir, müşterilerinize güvenilirliğinizi kanıtlayabilirsiniz.