PCI DSS Güvenlik

E-Ticaret Siteleri, Finans Kurumları, Ödeme Sağlayıcıları İçin PCI DSS Sertifikaları

Sertifika Otoritesi
Doğrulama Yöntemi
Sertifika Türü
SSL Sertifikası
SSL Validasyon
Fiyat
Comodo SSL Comodo HackerGuardian PCI Tarama
Her 3 Ayda 10 Tarama
Resmi belge gerektirir
Organizasyon (OV)
Comodo SSL Comodo Enterprise PCI Tarama
Limitsiz Tarama (20 IP)
Resmi belge gerektirir
Organizasyon (OV)
Comodo SSL Comodo HackerProof Trust
PCI Tarama + HackerProof Güven Logosu
Resmi belge gerektirir
Organizasyon (OV)

PCI DSS, (Payment Card Industry Security Standarts) Visa, American Express, Master Card, Discover Financial Services gibi finans kuruluşlarından oluşan konsey (PCI Security Standarts Council) tarafından kartlı ödeme sistemlerinde veri güvenliğini sağlamak için belirlenmiş güvenlik standardıdır.

Kartlı ödeme sistemleri güvenlik standartlarının amacı, banka ve finans kuruluşları üzerinden gerçekleştirilen eticaret işlemlerinde, verilerin güvenliği ve gizliliğinin sağlanmasıdır. PCI DSS ürünleri ağ güvenliği, zaafiyet taraması ve erişim kontrolü süreçlerini gerçekleştirerek, kredi kartı işlemlerinin gerçekleştirildiği sunucu ve yazılım üzerinde güvenlik standartlarına aykırı durumların saptanmasını sağlamaktadır.

PCI DSS uyumluluk taramasının yılda 4 defa 3 aylık dönemlerde tekrarlanması ve tarama sonucunun ilgili finans kuruluşuna iletilmesi zorunludur.

İnternet üzerinden Kredi Kartı (sanal pos) üzerinden ödeme alan kurumlar PCI DSS taraması gerçekleştirerek ilgili ortamların PCI standartlarına uygun olduğunu belirlemek ile yükümlüdürler. PCI DSS Tarama servisleri e-ticaret sisteminiz için uzaktan güvenlik taraması gerçekleştirerek, uygulamanızın çalıştığı e-ticaret sisteminin ve sunucunun PCI CSS tarafından belirlenen standartlara uygun olup olmadığını kontrol eder ve raporlar.

Bankalar manuel takibi mümkün olmayan büyük eticaret sitelerinde PCI DSS taramalarını zorunlu tutmaktadır, ayrıca PCI DSS güvenlik taramasından geçtiğinizi bilmek müşterileriniz nezdinde itibarınızı güçlendirecektir.

Hayır, SSL sadece istemci ile sunucu arasında kriptolama yaparak veri güvenliği sağlayan bir iletişim protokolüdür. PCI DSS taraması ise web sunucunuz üzerinde kapsamlı testler yaparak, konsey üyesi kuruluşlar tarafından daha önceden verilerin güvenliği amacıyla belirlenen prosedürlere aykırı çalışan işlemleri raporlar.

Hayır, şahsen web sitenizde PCI DSS taraması yaptırmanız mümkün değildir. PCI DSS taramasının yapılabilmesi için firma olmanız şarttır.

PCI DSS Tarama servisinin kulanılabilmesi için kurumun faaliyetlerini kanıtlayan bazı belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir. Siparişinizin ardından sertifikasyon uzmanlarımız size hangi belgelerin gerektiği ile ilgili dönüş yapacaktır.

PCI DSS Güvenliği ile ilgili sorunuz mu var?

Bizi Arayın +9 0850 500 50 80 veya E-Posta Gönderin