Destek Merkezi

%100 müşteri memnuniyeti oranı ile 7/24 destek

Yardım Merkezimizde
Sorularınıza cevap bulabilirsiniz

Destek Merkezi Merkezi

Bilgi Bankası

Sorunlarınızın çözümü bilgi bankasında olabilir.

Yardıma Git
Canlı Destek

Satış öncesi sorularınız için canlı destek alabilirsiniz.

Canlı Desteğe Bağlan
Ticket Destek

Satış sonrası 7/24 teknik destek alabilirsiniz.

Destek Talebi oluştur
Telefon Destek

SSL sertifikaları ile ilgili satış öncesi destek alabilirsiniz.

Telefon: 0850 500 50 80

SSL Sertifikaları ile ilgili sık sorulan sorular

Aşağıda ssl sertifikaları ile ilgili en çok sorulan soruları görebilirsiniz, sorunuzun cevabını bulamıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • 1
  SSL Sertifikası Nedir?

  SSL sertifikası, ya da dijital kimlik, günlük hayatta kullanılan ehliyet, pasaport gibi kimlik kartlarının elektronik ortamdaki karşılığıdır. SSL serfikalar kimlik bilgilerini bağlamak için dijital şifrelemeyi ve şifre çözmeyi sağlayan bir çift anahtar (CSR ve KEY) kullanır. Bu sayede kullanıcılarınızın ve müşterilerinizin bilgileri iletişim ağında güvenli bir şekilde iletilir. Böylece müşterileriniz ve ziyaretçileriniz, kimliğiniz, yayınladığınız bilgi ve bilgi alışverişinin güvenliğinden emin olabilir.

 • 2
  FQDN SSL sertifikası nedir?

  FQDN SSL sertifikası hem siteadi.com hem de www.siteadi.com şeklinde tam alan adınızı kapsayan ssl sertifikalarıdır.

 • 3
  Sertifika başvurusu için belge gerekiyor mu?

  RapidSSL, RapidSSL WildCard, Thawte SSL 123, QuickSSL Premium, Comodo Premium SSL, Comodo Positive SSL ve Comodo Positive WildCard SSL sertifikaları bir belge gerekmemektedir. Ancak Diğer SSL sertifikaları için muhtelif belgeler gerekmektedir.

 • 4
  SSL Sertifikam ne kadar zamanda tarafıma gönderilir?

  Belge gerektirmeyen SSL sertifikaları için tarafınıza gönderilen mesajı onaylamanızın ardından işlemler yaklaşık 10-15 dakika sürmektedir. Belge gerektiren sertifika ürünleri için bu süreç 2-7 gün kadar sürebilmektedir.

 • 5
  Sertifika kurulumu için nasıl destek alabilirim ?

  SSL sertifikanızın profesyonel ssl uzmanlarımız tarafından kurulması için sertifika siparişinizin ardından talebinizi yazılı olarak iletmeniz gerekmektedir. Sertifika kurulumu için gerekli bilgileri tarafımıza iletmenizin ardından kurulum gerçekleştirilecektir.

 • 6
  Yeşil adres çubuğu için hangi sertifikayı almalıyım?

  Yeşil adres çubuğu sadece EV ibareli sertifikalarda sağlanmaktadır. Yeşil adres çubuğu (EV SSL) sadece IE 7, FireFox 3, Opera 9.5, Safari 3.2, Google Chrome 1.0 ve üzeri tarayıcılarında desteklenmektedir. Extended Validation (EV) sertifikaları GeoTrust, Thawte ve Comodo markalarında mevcuttur. EV Sertifika alınabilmesi için kuruluşun en az 2 yıldır faaliyette olduğunu gösterir resmi belge sağlaması zorunludur.

 • 7
  SSL Sigorta Bedeli Nedir?

  Sertifika Dijital kimliğinizi belgeler, bu kimlik bir şekilde 3. kişiler tarafından usülsüz kullanıldığı taktirde (Çalıntı halleri vb.) daha önce belirlenmiş olan miktar kadar sigortalıdır. Ancak bu durumun oluşabilmesi için özel anahtarınızın ve sertifikanızın başkaları tarafından ele geçirilmesi gerekmektedir. Bu tip bir durumun oluşması normal şartlar altında mümkün değildir.

 • 8
  SSL Sertifikası nasıl kurulur?

  SSL Sertifikasının kurulabilmesi için, öncelikle SSL kullanılacak siteye bir Dedicated IP atanması gerekir. Sonra SSL sertifikasıyla kullanılmak üzere bir özel anahtar (private key) oluşturulur. Özel anahtar dosyasının sadece kendisi için oluşturulduğu SSL sertifikasıyla birlikte kullanılabileceğini hatırlatırız. Bu özel anahtar gizlidir ve hiç kimseye verilmemelidir. Ayrıca, özel anahtar dosyasını kaybederseniz bu dosyayı kurtarmanın hiçbir yolu yoktur. Özel anahtar oluşturduktan sonra sertifika kullanabilmeniz için bir sertifika imzalama talebi (CSR kodu) oluşturulmalıdır. Bu adımdan sonra ise server tipine ve yönetim arayüzüne göre kurulum işlemi gerçekleştirilmelidir.

 • 9
  SSL Yeniden Oluşturma Sigortası Nedir?

  SSL sertifikanızı yanlış kurmanız halinde veya alan adınızı değiştirmek istediğinizde sertifikanızı yeniden oluşturmanızı sağlayan sigortadır.

 • 10
  SSL sertifikası fiyatları nasıl bu kadar değişken olabiliyor?

  Sertifika sağlayıcılığı esasen bir noterlik hizmetidir. Alan adınıza ait kamusal anahtarın (CSR) dijital olarak imzalanması işlemidir. Bir çok sertifika sağlayıcısı bu imzalama işlemi için değişik ücretler talep etmektedir. Bu bir pazarlama ve marka stratejisidir. Bir sertifika sağlayıcısı diğerine göre daha üstün veya güvenli değildir.

  CSR İmzalama işlemi, bütün sertifika sağlayıcılar tarafından RSA imzalama algoritması kullanılarak yapılır, bu imzalama işlemi RSA tarafından kriptografik standartlara bağlanmıştır. (PKCS - Public Key Cryptography Standart) ve bütün işlemler bu standartlara uygun olarak sağlanır. Sertifika Sağlayıcısına gönderilen CSR kodu , sertifika sağlayıcısının özel anahtarı ile imzalanır, imzalanan CSR kodu artık ; "SSL Sertifikası" adını alır.

  RSA Patent ve telif hakları nedeni ile, birinci kuşak sertifika sağlayıcılarının PKI yönetim maliyetleri çok yüksek olduğundan 2000 yılından önce endüstride var olan Verisign , Thawte gibi sağlayıcılar yüksek ücretlerle sertifika sağladılar. Birinci kuşak sertifika sağlayıcıları hala yüksek ücretlerle sertifika sağlamaya devam etmektedirler. 2000 yılı sonunda RSA patent ve telif haklarının sona ermesi ve ikinci jenerasyon sertifika sağlayıcıların sektöre girmesi ile birlikte düşük maliyetli sertifika ürünleri de piyasada yer bulmaya başladılar.