Web Site Anti Malware Taraması

Web sitenizin güvenilirliğini gösterin!

Sertifika Otoritesi
Doğrulama Yöntemi
Sertifika Türü
ANTI MALWARE
Validasyon
Fiyat
GeoTrust SSL GeoTrust Anti Malware Taraması
Risk Değerlendirmesi + Dinamik Site Mührü
Resmi belge gerektirmez
Domain (DV)

Anti Malware Taraması, web sitenizde bulunan zararlı kodların tespit edilmesini sağlar. Zararlı kodlar kötü niyetli kişilerin web sitenize ve veritabanınıza uzaktan erişim sağlayarak kişisel bilgileriniz ele geçirmesine bile sebep olabilir. Ayrıca arama motorları ve internet güvenlik uygulamaları da web sitelerini temel anti-malware taramasından geçirip tespit edilen zararlı kodlardan dolayı karalisteye alabilir, bu durumda sitenize ulaşmak isteyen ziyaretçiler "bu web sitesinde bilgisayarınıza zarar verebilecek uygulamalar bulundu.." şeklinde güvenlik uyarıları alabilirler.

Web Site Anti Malware uygulamaları zararlı kodları tespit edip kaldırmanıza yardımcı olur, bu sayede arama motorları ve ziyaretçiler nezdinde web sitenizin saygınlığı artar. Anti-Malware servisleri genellikle günlük otomatik tarama yapmaktadır, ancak bazı servisler yönetim paneli üzerinden isteğe bağlı kötü niyetli yazılım taramasına da izin vermektedir.

E-Ticaret kanununa göre e-ticaret siteleri müşterilerinin kişisel bilgileri ve ödeme bilgileri gibi hassas bilgilerinin güvenliğini sağlamak zorundadır. Kanunda e-ticaret sitelerinin alacağı güvenlik önlemleri belirtilmemiştir, ancak sistem güvenliğini sağlamak üzere anti-virüs servisleri, anti-malware kötü niyetli yazılım taramaları, SSL güvenlik sertifikası gibi önlemlerin alınması gerekmektedir. E-Ticaret siteniz üzerinde sanal pos kullanıyorsanız bankanız tarafından sizden PCI DSS uyumluluk raporu talep edilecektir, bu noktada bir PCI DSS servisi satın almalısınız. PCI DSS güvenlik ürünleri anti-malware taraması da içermektedir.

Anti-Malware güvenlik ürünleri genellikle bir web tabanlı yönetim arayüzü sağlamaktadır. Bu yönetim arayüzünden kolayca malware taraması başlatabilirsiniz.

Evet, kişisel siteleriniz için de malware taraması yaptırabilirsiniz. Ancak bazı anti malware servisleri sadece firmalara yöneliktir, bu yüzden satın alacağınız servis ile ilgili önceden bizimle iletişim kurmanızı rica ederiz.